Harley-Davidson Heritage Softail Classic (Nr 6670166)

Harley-Davidson Heritage Softail Classic
Waga Sztuk:
Harley-Davidson Heritage Softail Classic
Długość
241 cm
333 kg
1
Łączna waga: 333 kg
Dystans 1039 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Tamaulipas, Nuevo Laredo

Od 12 gru 2020 do 13 gru 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Michoacán, Morelia

Od 19 gru 2020 do 21 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.