Harley-Davidson Iron 883 (Nr 7516552)

Harley-Davidson Iron 883
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Iron 883
Długość
219 cm
247 kg
1
Łączna waga:
247 kg
Dystans
3184 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Central, Ateny

Od 29 lip 2021 do 1 sie 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 1 sie 2021 do 8 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.