Harley Davidson panhead 1962 (Nr 6696465)

Harley Davidson panhead 1962
Waga Sztuk:
Harley Davidson panhead 1962
Długość
235 cm
380 kg
1
Łączna waga: 380 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 30 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Czechy, Kraj Morawsko-Śląski, Ostrawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.