Harley Davidson Road King (Nr 5483686)

Marka i model:

Harley Davidson Road King

Waga w kg (łączna):

360

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1757.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

20 lip 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Edynburg

25 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.