Harley-Davidson Road King (Nr 6863403)

Harley-Davidson Road King
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Road King
Długość
246 cm
363 kg
1
Łączna waga:
363 kg
Dystans
1749 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heilbronn

Od 23 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Kosowo, Rajoni I Ferizajit (05), Ferizaj

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.