(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley Davidson Road King 2008 (Nr 4595597)

Harley Davidson Road King  2008

Marka i model:

Harley Davidson Road King Classic

Waga w kg (łączna):

322

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3651.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Dublin, Dublin

3 lut 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, İstanbul

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.