Harley Davidson Roadking (Nr 5588923)

Marka i model:

Harley Davidson

Waga w kg (łączna):

300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1730.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Oberaudorf

20 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Warna, Warna

2 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo umocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.