Harley-Davidson Softail Heritage Classic (Nr 7674891)

Harley-Davidson Softail Heritage Classic
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Softail Heritage Classic
Długość
242 cm
316 kg
1
Łączna waga:
316 kg
Dystans
1596 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Wiesbaden

26 lip 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Puglia, Castellana Grotte

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.