Harley-Davidson Softail Heritage Classic x 2, Suzuki GSX-R 1000 x 1 (Nr 6549171)

Harley-Davidson Softail Heritage Classic x 2, Suzuki GSX-R 1000 x 1
Waga Sztuk:
Harley-Davidson Softail Heritage Classic
Długość
242 cm
316 kg
2
Suzuki GSX-R 1000
Długość
205 cm
172 kg
1
Łączna waga: 804 kg
Dystans: 1048 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Teksas, Laredo

Od 14 gru 2020 do 16 gru 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Michoacán, Morelia

Od 28 gru 2020 do 30 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.