Harley-Davidson Sport Glide (Nr 8086655)

Harley-Davidson Sport Glide
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Sport Glide
Długość
233 cm
304 kg
1
Łączna waga:
304 kg
Dystans
3550 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

2 maj 2022

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

16 maj 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.