(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Harley Davidson Sportster Custom (Nr 7188873)

Waga
Sztuk
Harley Davidson Sportster Custom
Długość
260 cm
250 kg
1
Łączna waga:
250 kg
Dystans
361 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Grudziądz

Od 12 sty 2021 do 17 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Deszczno

Od 12 sty 2021 do 19 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.