(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley-Davidson Sportster Seventy-Two (Nr 7577653)

Harley-Davidson Sportster Seventy-Two
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Sportster Seventy-Two
Długość
228 cm
251 kg
1
Łączna waga:
251 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Missisipi, Laurel

12 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 12 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.