(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Harley-Davidson Street Bob (Nr 8046033)

Harley-Davidson Street Bob
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Street Bob
Długość
232 cm
286 kg
1
Łączna waga:
286 kg
Dystans
1000 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Norwegia, Viken, Drammen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.