(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Harley-Davidson Street Glide x 2 (Nr 6651338)

Waga
Sztuk
Harley-Davidson Street Glide
Długość
245 cm
361 kg
2
Łączna waga:
722 kg
Dystans
444 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Gronau

Od 4 paź 2020 do 8 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Turyngia, Erfurt

Od 5 paź 2020 do 11 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.