Harley-Davidson Street Glide x 3 (Nr 6581257)

Harley-Davidson Street Glide x 3
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Street Glide
Długość
245 cm
361 kg
3
Łączna waga:
1083 kg
Dystans
3076 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

Od 12 lip 2021 do 26 lip 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.