Harley-Davidson Street Glide x 7 (Nr 7227783)

Harley-Davidson Street Glide x 7
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Street Glide
Długość
245 cm
361 kg
7
Łączna waga:
2527 kg
Dystans
1337 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Vaud, Lozanna

6 cze 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

13 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.