Harley Davidson Ultra Limeted (Nr 5419250)

Harley Davidson Ultra Limeted

Marka i model:

Harley Ultra Limeted

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

17 cze 2020

Adres i termin dostawy

Kanada, Ontario, Ottawa

25 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.