Harley-Davidson Ultra Limited (Nr 6510686)

Harley-Davidson Ultra Limited
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Ultra Limited
Długość
260 cm
400 kg
1
Łączna waga:
400 kg
Dystans
6813 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Alaska, Anchorage

Od 19 cze 2021 do 16 lip 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Teksas, Laredo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.