(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 13:00

Harley davidson vrsc

(Nr 3000400)
Harley davidson vrsc

Marka i model:

Harley davidson vrsc

Waga w kg (łączna):

300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1572.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Santa Cruz De Tenerife, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Córdoba, Hiszpania

Termin elastyczny