(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-27 23:50

HARLEY DAVIDSON XLH 883 2003

(Nr 2639868)
HARLEY DAVIDSON XLH 883 2003

Marka i model:

harley davidson xlh883 2003

Waga w kg (łączna):

260.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1395.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Amsterdam, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Budapeszt, Węgry

Termin elastyczny