(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley Davison (Nr 4927882)

Harley Davison

Marka i model:

Harley Davison Road King

Waga w kg (łączna):

360.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1002.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

19 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

24 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.