(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley Dyna (Nr 5718290)

Harley Dyna

Marka i model:

Harley Davidson FXDWG

Waga w kg (łączna):

330

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1777.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

13 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

20 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.