Harley Street Bob (Nr 5353678)

Harley Street Bob

Marka i model:

Harley Davidson Dyna Street Bob

Waga w kg (łączna):

310

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2088.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Wenecja Euganejska, Wenecja

19 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Edynburg

18 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.