(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harly Davidson (Nr 5276438)

Harly  Davidson

Marka i model:

Breakout 114

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1885.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

15 cze 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Santarém District, Tomar

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.