(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-26 10:33

Heavy motorcycle

(Nr 2322732)

Marka i model:

Triumph Tiger Explorer 1200

Waga w kg (łączna):

260.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 807.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gloucester Street, Saint-Malo, 35400, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Haga, Holandia

Termin elastyczny