(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Heder kombajnu zbożowego (Nr 5928890)

Marka i model:

Heder kombajnu

Długość [m]:

4.50

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

900

Dystans: 1686.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Alsace-Champagne-Ardenne-Lorraine, Connantre

Od 12 mar 2020 do 19 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Biała Podlaska

Od 12 mar 2020 do 19 mar 2020


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych często jest transportem o wielkich rozmiarach. Do pojazdów rolniczych zaliczamy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkoformatowe urządzenia uprawne są maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny zwyczajnie jeździć po drogach, dlatego że ich wielkość przerasta możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w Unii Europejskiej. Kłopot przedstawiać może dodatkowo nacisk osi pojazdów uprawnych, który przekracza reguły możliwe dla większej części dróg.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych z reguły stosuje się przyczepy typu semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych posiadają właściwie przysposobionymi lawetami, które mogą przetransportować ciągniki rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przewyższa możliwe reguły rozmiarem lub wagą, wymagane będzie uzyskanie specjalnego zezwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt transportu ciągników rolniczych

Cena transportu urządzenia uprawnego jest zależna od wymiarów, wagi i sprawności urządzenia. Na koszt transportu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym czynnikiem może być jeszcze czas przewozu.