Hero Hunk (Nr 7813592)

Hero Hunk
Waga
Sztuk
Hero Hunk
Długość
208 cm
147 kg
1
Łączna waga:
147 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

Od 30 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Salamanca

Od 2 lis 2021 do 3 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie złudnie. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.