hoda xr250 (Nr 5943237)

hoda xr250

Marka i model:

honda xr 250

Waga w kg (łączna):

100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Alaska, Anchorage

Od 1 cze 2020 do 8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Obwód Magadański, Magadan

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.