Holz , Ein palett mit möbeln etc. (Nr 7564845)

Holz , Ein palett mit möbeln etc.
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Holz
360 x 100 x 50 cm
1200 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Ein palett mit möbeln etc.
120 x 80 x 200 cm
500 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
1700 kg
Dystans
3235 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Västra Götaland, Strömstad

10 maj 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to użycie kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przewiezienia mały ładunek, który nie wymaga wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zagospodarowania dużej płaszczyzny, wówczas użycie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do samochodów ciężarowych używanych w przewozie LTL zalicza się pojazdy, których ciężar przekracza 3,5 t. oraz inne samochody spełniające wymagania ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się wielkie kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka lub furgon. Rodzaj ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i wymiary. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, wypada opisać paczkę. Istotna bywa również informacja w tematyce usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie transport, czy również załadunek i wyładunek. Zasadniczą informacją jest także termin realizacji usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to zwykle palety, paczki, meble, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.