(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda (Nr 4935430)

Honda

Marka i model:

Cbr600rr

Waga w kg (łączna):

195

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

07481013300

Dystans: 3248.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

1 lut 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Grecja, Ateny

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.