(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda (Nr 5457826)

Honda

Marka i model:

Honda 500

Waga w kg (łączna):

230.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1087.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Lindau (Bodensee)

15 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

24 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.