(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda 125 (Nr 3977246)

Honda 125

Marka i model:

Honda

Waga w kg (łączna):

120

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1811.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Salon-De-Provence

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Będzin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.