(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda 125 (Nr 4648051)

Marka i model:

Honda

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 545.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Paryż

Od 4 lip 2019 do 5 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Świecko

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.