(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda @ 125 (Nr 7538629)

Waga
Sztuk
Honda @ 125
Długość
194 cm
120 kg
1
Łączna waga:
120 kg
Dystans
575 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Großmaischeid

Od 4 mar 2021 do 5 mar 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brandenburgia, Poczdam

Od 4 mar 2021 do 5 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.