(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-27 11:40

Honda 125 skuter

(Nr 2637596)
Honda 125 skuter

Marka i model:

Honda 125

Waga w kg (łączna):

111.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 925.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdańsk, 02-968, Polska

Termin elastyczny