(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-05-01 09:32

honda 400 vfr

(Nr 1761636)
honda 400 vfr

Dystans: 1299.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Keighley, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Musièges, 74270, Francja

Termin elastyczny