Honda 600 (Nr 5683530)

Honda 600

Marka i model:

Honda transalp

Waga w kg (łączna):

450

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2033.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Jena

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Город, Moskwa

18 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.