Honda 67 (Nr 6558586)

Honda 67
Waga Sztuk:
Honda 67
Długość
160 cm
80 kg
1
Łączna waga: 80 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wietnam, Hanoi, Hanoi

Od 27 paź 2020 do 5 lis 2020

Adres i termin dostawy

Ukraina, Obwód Odeski, Odessa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.