(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda 750 (Nr 5689930)

honda 750

Marka i model:

honda 750

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 443.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

24 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Sandomierz

30 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.