(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Activa i Deluxe (Nr 7319449)

Honda Activa i Deluxe
Waga
Sztuk
Honda Activa i Deluxe
Długość
180 cm
103 kg
1
Łączna waga:
103 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Indie, Delhi, Nowe Delhi

Od 1 maj 2021 do 2 maj 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardy, Gavardo

Od 8 maj 2021 do 9 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.