Honda ADV150 (Nr 7733453)

Waga
Sztuk
Honda ADV150
Długość
195 cm
133 kg
1
Łączna waga:
133 kg
Dystans
1448 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Filipiny, Metro Manila, Quezon City

Od 29 sty 2022 do 31 sty 2022

Adres i termin dostawy

Filipiny, Mindanao Północne, Malaybalay

Od 5 lut 2022 do 6 lut 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.