(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Africa Twin (Nr 5109766)

Honda Africa Twin

Marka i model:

Honda Africa Twin 1000cc

Waga w kg (łączna):

320

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5628.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Buriacja, Ułan Ude

1 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Москва, Москва

3 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.