(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda africa Twin (Nr 5449050)

Honda africa Twin

Marka i model:

Honda africa Twin

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 3183.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

11 maj 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Nomos Eurytania, Karpenisi

22 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.