(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda África Twin (Nr 5674743)

Honda África Twin

Marka i model:

Honda África Twin

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 1243.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

5 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.