Honda Africa Twin (Nr 6624590)

Honda Africa Twin
Waga
Sztuk
Honda Africa Twin
Długość
240 cm
227 kg
1
Łączna waga:
227 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 maj 2021 do 8 maj 2021

Adres i termin dostawy

Kuba, La Habana, Hawana

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.