Honda Africa Twin (Nr 7588246)

Honda Africa Twin
Waga
Sztuk
Honda Africa Twin
Długość
240 cm
227 kg
1
Łączna waga:
227 kg
Dystans
2043 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 23 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Od 6 maj 2021 do 27 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.