Honda Africa Twin x 4 (Nr 6618429)

Honda Africa Twin x 4
Waga Sztuk:
Honda Africa Twin
Długość
240 cm
227 kg
4
Łączna waga: 908 kg
Dystans 1090 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Hertfordshire, Letchworth Garden City

Od 15 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Rodan-Alpy, Grenoble

Od 15 paź 2020 do 19 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.