(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CB 125 T (Nr 7577062)

Honda CB 125 T
Waga
Sztuk
Honda CB 125 T
Długość
206 cm
127 kg
1
Łączna waga:
127 kg
Dystans
1038 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Gelderland, Doornenburg

25 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Nowawieś Chełmińska

18 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.