honda cb 125cc (Nr 7976939)

honda cb 125cc
Waga
Sztuk
honda cb 125cc
Długość
185 cm
105 kg
1
Łączna waga:
105 kg
Dystans
2470 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Marche, Macerata

Od 25 sie 2021 do 30 paź 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Cork, Ballyhooly

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.