(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Cb 650 (Nr 7321042)

Waga
Sztuk
Honda Cb 650
Długość
200 cm
220 kg
1
Łączna waga:
220 kg
Dystans
585 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Żurawice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.